Зенит прободе "драконите" като гост (видео)

Отборът на Зенит измъкна много ценна победа в гостуването си на Порто от група "G" на Шампионската лига. Руският шампион се наложи с минималното 1:0 с гол на Александър Кержаков в 85-ата минута. Това бе първа победа за гостите, която сериозно повиши шансовете им за продължаване напред в турнира. В състава на Зенит пък като титуляр започна бившата звезда на Порто Хълк, който изигра много силен мач и само малшансът му попречи да накаже "драконите", но все пак се отчете с асистенция за гола. Домакините пък трябваше да играят с 10 души на терена почти цял мач след като Ектор Ерера бе изгонен още в 6-ата минута.

Срещата започа доста неприятно за домакините. В 6-ата минута Ектор Ерера си изкара набързо два жълти картона и бе изгонен от игра. Той първо спъна откъсващия се Хълк, а при последвалото изпълнение на фаул бе на стената и тръгна напред да блокира удара и за втори път видя жълтия цвят в ръцете на арбитъра, а веднага след това и червения.

Иначе и двата тима имаха по една сериозна голова възможност през тази част като в 10-ата минута Хълк проби в наказателното поле, финтира няколко бранители и стреля, но покрай вратата. В 20-ата минута пък Порто пропусна страхотна възможност като изстрел на Лучо Гонзалес се отби от гредата, след което топката стигна до Лика, който обаче не успя да я насочи в опразнената врата. Иначе и двата тима отправиха доста удари към двете врати, но повечето от тях не попадаха в очертанията.

През втората част Зенит бе отборът, който създаваше по-интересните ситуации пред двете врати, а с невероятни пропуски се отчете Хълк. Първо в 55-ата минута той изскочи очи в очи срещу вратаря, но стреля в аут. След това десет минути по-късно бразилецът отправи страхотен изстрел от фаул, но Елтон успя да го отрази със сетни сили.

В 73-ата минута нов коварен изстрел на Хълк накара вратаря да показва рефлекс. В 85-ата минута обаче кариоката центрира прекрасно за Кержаков, който с глава простреля вратата на съперника и така донесе победата на своя тим.

С този успех Зенит се изкачи на второто място в класирането с актив от 4 точки, докато Порто вече е 3-ти с 3 точки.