Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Атлетико мисли за осминафиналите след класика във Виена (видео)

В юбилейния си мач номер 250 в евротурнирите Атлетико Мадрид разгроми с 3:0 като гост Аустрия (Виена) и стана първият отбор с три победи в тазгодишното издание на Шампионската лига. "Дюшекчиите" стигнаха до успеха с две попадения на Диего Коща и едно на Раул Гарсия. По този начин тимът на Диего Симеоне има аванс от 5 точки пред втория Зенит и още в домакинството си на Аустрия може да си гарантира участие в осминафиналната фаза. Аустрия пък е на дъното в групата с 1 точка и нито един отбелязан гол.

Добрата новина за домакините беше завръщането сред стартовите 11 на голмайстора Марко Станкович, който доскоро лекуваше контузия. Офанзивният халф обаче издържа по-малко от четвърт час преди да бъде принудително заменен от Роман Киенаст.

За Атлетико като титуляр започна Диего Коща. Това бе първи мач на бразилеца в Шампионската лига, след като той пропусна предишните двубои на "дюшекчиите" заради наказание. Диего Симеоне остави на пейката Давид Вийя, а зад Коща действаха Арда Туран, Раул Гарсия и Коке. В защитата отново се появи Жоао Миранда, а Тоби Алдервейрелд замени Диего Годин.

Разликата в класите между двата отбора си пролича много бързо и още в средата на първото полувреме беше ясно, че Атлетико няма да има проблем да вземе трите точки. Стражът на домакините Линднер изби силен удар на Хуанфран в началото, но в 8-ата минута беше безпомощен след перфектна комбинация на гостите, завършена от Раул Гарсия. Атаката започна от Коке, който изведе Филипе Луиш по левия фланг, а след центрирането на бразилеца Гарсия нямаше какво друго да стори, освен да прати топката в мрежата.

Вторият гол падна в 20-ата минута и бе дело на Диего Коща. Звездата на Атлетико мина като на парад между няколко защитници и технично прокара топката под плонжа на Линднер. Домакините търсеха с дълги пасове централния си нападател Филип Хозинер, но той нямаше много шансове срещу Миранда и Алдервейрелд.

След двата гола Атлетико заигра на контраатаки, а Аустрия можеше да върне интригата, но Хозинер разтресе напречната греда. Малко преди тази ситуация поредното хубаво взаимодействие между Коке и Филипе Луиш достави топката до Диего Коща, но този път неговият удар беше блокиран.

В началото на втората част футболистите на Аустрия се опитаха да са по-активни, но ентусиазмът им беше пресечен след третия гол във вратата на Линднер. Негов автор отново стана Диего Коща, а подаването дойде от Емилиано Инсуа, който на почивката замени Фелипе Луиш. В 57-ата минута Коща също напусна терена. Диего Симеоне реши да запази силите на водещия си стрелец и пусна вместо него Кристиан Родригес.

До края Атлетико контролираше мача, а Аустрия не намери сили дори за почетно попадение и остана без гол след първите си три мача в турнира, но с ценна точка от гостуването на Зенит.

АУСТРИЯ (ВИЕНА) - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:3 (0:2)
0:1 Р. Гарсия (8)
0:2 Д. Коща (20)
0:3 Д. Коща (53)