Азаренка започна с победа в Истанбул

Световната номер 2 Виктория Азаренка започна с победа на заключителния турнир в женския тенис WTA Championships в Истанбул. Представителката на Беларус постигна първи успех в "Бялата група", след като се наложи със 7:6(4), 6:2 срещу Сара Ерани (Италия) след 2 часа и 14 минути игра. Двете тенисистки си размениха по четири пробива в първия сет. Азаренка изостана с 2:5, но успя да навакса разликата и да стигне до тайбрек. След точно 90 минути престой на корта бившата лидерка в световната ранглиста спечели тайбрека със 7:4 точки.

Вторият сет започна с размяна на пробиви, но все пак 24-годишната Азаренка взе преимущество. До края на мача 7-ата в световната ранглиста Ерани изпусна още два пъти сервис геймовете си и така загуби и втората част - този път с 2:6.

Днешната програма на турнира включва още двубоите между световната номер 1 Серина Уилямс (САЩ) и Анжелик Кербер (Германия), както и сблъсъка между Агнишека Радванска (Полша) и Петра Квитова (Чехия). Тези мачове са от "Червената група".