Федерер не остави шанс на Манарино

Петкратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за втория кръг на турнира в зала в Базел с награден фонд 1,99 милиона евро. Поставеният под номер 3 Федерер победи французина Адриан Манарино с 6:4, 6:2 за 71 минути.
32-годишният представител на домакините спечели трудно първия сет, но във втората част нямаше особени проблеми, като взе последните четири гейма в срещата. За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу победителя от утрешния двубой между Денис Истомин (Узбекистан) и Орасио Себайос (Аржентина). Федерер търси осмо поредно класиране на финал в Базел.
През миналия сезон той загуби мача за трофея от Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който е водач в схемата през тази година и в сряда започва защитата на титлата си срещу участващия с "уайлд кард" швейцарец Хенри Лааксонен.