Десет от Елче измъкнаха победата от Бетис

Отборът на Елче измъкна ценна победа в гостуването си на Бетис от 9-ия кръг в Примера дивисион. Гостите на "Бенито Вийямарин" се наложиха с 2:1 макар почти цяло второ полувреме да играха с човек по-малко.

Елче откри резултата в 29-ата минута с точен изстрел на Ману дел Морал. Само пет минути по-късно Фидел удвои преднината на своя тим. В 41-ата минута обаче Бетис се върна в мача с попадение на Хорхе Молина.

В началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко след като Доминго Сисма получи втори жълт и червен картон в 47-ата минута. Въпреки това Бетис не успя да се възползва от численото си предимство, а дори можеше да получи и трети гол във вратата си, ако в 85-ата минута Мантекон бе по-съобразителен останал очи в очи с вратаря на севилци.

Така Елче събра актив от 12 точки и се намира на 9-ата позиция в таблицата. Бетис пък остава с 8 точки на 15-ото място.