Вратарски грешки и невероятно футболно шоу за 3:3 между Торино и Интер (видео)

Отборите на Торино и Интер сътвориха страхотно футболно шоу завършило 3:3 на "Олимпико". Сериозни вратарски грешки помогнаха да се стигне до този резултат. Домакините на два пъти повеждаха в резултата след попадения на Александър Фарнеруд в 21-ата и Чиро Имобиле в 53-ата имнута, но след грешки на вратаря Даниеле Падели Интер и двата пъти успяваше да се върне в мача с точни удари на Фреди Гуарин в 45-ата и Родриго Паласио в 55-ата минута. След това гостите стигнаха и до пълен обрат с ново попадение на Паласио в 71-ата минута, но тогава и резервният вратар Хуан Пабло Карисо не се пласира добре при едно центриране в 90-ата минута и допусна нелеп гол за крайното 3:3 дело на Никола Беломо.

Интер пък игра с човек по-малко от 5-ата минута, когато пък титулярния вртар Самир Ханданович извърши нарушение за дузпа и бе изгонен, но Алесио черчи не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му бе отразен от Карисо.

Торино стартира мача много силно и още във 2-ата минута Алесио Черчи отправи страхотен изстрел по диагонал, който се отби от гредата. Само три минути по-късно отново Черчи нахлу в пеналта в опит да засече остро центриране и бе съборен от вратаря Самир Ханданович. Реферът Довери пък не се поколеба да посочи бялата точка и да изгони стража на гостите. При удара си от бялата точка обаче Черчи не успя да отбележи, като резервата Хуан Пабло Карисо опази вратата си.

Въпреки това "биковете" продължиха да бъдат отбора, който повече търсеше гола. В 10-ата минута Д`Амброзио отправи опасен удар, който бе спасен от Карисо. Интер пък отговори с прекрасно центриране към Слити Тайдер, който от близо не успя са уцели вратата. В 21-ата минута настоятелността на домакините даде резултат. При едно центриране в наказателното поле Роландо не се намеси добре и с глава пордължи топката към непокрития Александър Фарнеруд, който от близо със силен удар направи резултата 1:0.

В добавеното време на първата част обаче Интер успя да се върне в мача. Вратарят на Торино Даниеле Падели не излезе добре при едно центриране и позволи топката да стигне до Фреди Гуарин, който със задна ножица простреля опразнената врата за 1:1.

Торино стартира силно и в началото на втората част. В 51-ата минута Паскуале пъсна остър пас за Чиро Имобиле, който обаче не успя да засече добре топката. Само две минути по-късно Черчи навърза няколко защитници в пеналта и подаде за Имобиле, който с прекрасен удар не остави шансове на вратаря за 2:1.

Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като в 55-ата минута при центриране в наказателното поле отново вратаря Падели излезе неразчетено и подари топката на Паласио, за когото не бе проблем да я прати в опразнената врата за 2:2. В 71-ата минута пък гостите стигнаха и до пълен обрат. Ишак Белфодил напредна по дясното крило и пусна остър пас по земя към Паласио, който с шпагат прати топката в мрежата за 2:3.

До края на мача Интер предимно се отбраняваше, докато Торино направи всичко възможно да стигне поне до равенството. Усилията на домакините дадоха резултат в 90-ата минута. Тогава Беломо прати балонно центриране в наказателното поле, което хвана неподготвен вратаря Карисо и без никой да играе с топката тя се озова в далечния ъгъл на вратата му за крайното 3:3.

С това равенство Интер пропусна да влезе в топ 4 и вече трети пореден мач няма победа в актива си, като заема 5-ото място с 15 точки. Торино пък остава на 10-ото място с 10 точки.