Нефтохимик излъга Монтана след продължение

Отборът на Нефтохимик 2010 започна с победа сезон 2013/14 в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи над един от основните претенденти за титлата – Монтана 2003 с 87:79 след продължение.

Лаурин Бел беше най-полезна в състава на бургазлийки, след като записа на сметката си „дабъл-дабъл” – 23 точки и 11 асистенции, а Борислава Христова и Мария Цанкова добавиха съответно по 19 и 18 точки.

За гостенките отлично впечатление остави Радостина Славова-Нанева, която отбеляза 19 точки и овладя 14 борби, Милена Томова добави 17 точки, а Камелия Михалкова и Стефка Николова вкараха съответно по 15 и 11 точки.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, след като преди почивката гостенките демонстрираха по-висока концентрация, а това им помогна да се откъснат напред със седем точки – 39:32.

През второто полувреме ситуацията на терена се преобърна на 180 градуса, след като момичетата на Петко Маринов успяха да коригират представянето си, а кулминацията бе 1:07 минути преди края на последната четвърт, когато Дейвис вкара и прати мача в продължение – 74:74.

Още в началото на допълнителните пет минути баскетболистките на Нефтохимик направиха няколко добри защити, след които успяха и да отбележат, с което си осигуриха преднина от осем точки, която се запази и до последния сигнал – 87:79.