Бивш пилот от Формула 1 триумфира в последното състезание на DTM на "Хокенхайм", БМВ шампиони при конструкторите

Бившият пилот от Формула 1 Тимо Глок, който се състезава за БМВ, триумфира в последния кръг на DTM за Сезон 2013 на пистата "Хокенхайм". Финикс Спорт станаха шампиони при отборите, а БМВ при конструкторите.

Състезавалият се за Джордан, Тойота и Марусия Тимо Глок спечели състезанието след прекрасно каране и отлична стратегия, която му позволи да изскочи пред потеглилите от първа редица Бруно Спенглер и Дирк Вернер.

Втори завърши Роберто Мери, който успя да отсрами Мерцедес в последната фаза от първенството. Това е и най-добрият резултат на испанеца за 2013-та. Той потегли от 21-ва позиция на старта и освен двата задължителни бокса, трябваше да премине и още веднъж през питовете заради фалстарт.

Последен на подиума се качи вече бившият шампион Бруно Спенглер с БМВ. Той потегли от пол-позишън, но не успя да се справи със своите съперници във втората фаза от състезанието.

Глок дебютира за екипа на БМВ МТЕК в началото на тази година.

Шампион на най-популярния пистов шампионат за туристически автомобили Майк Рокенфелер с Ауди не успя да запише точки, като това се случва за първи път през тази година. Той завърши 16-ти. Германецът си гарантира триумфа още в предишното състезание на "Зандвоорт".

Титлата при отборите отиде при неговия тим Финикс Спорт (Ауди), а титлата при конструкторите остана за БМВ.