Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Криля Советов шокира Ростов в добавеното време (видео)

Отборът на Криля Советов постигна едва втората си победа от началото на сезона и първа на чужд терен. Самарци обърнаха Ростов с 2:1, след като десетина минути преди края на мача изоставаха в резултата. Трите точки донесе резервата Александър Елисеев във втората минута на добавеното време след пробив и центриране на Режинал Гору.

Преди почивката Ростов доминираше и за вратаря на гостите Сергей веремко имаше доста работа. В 16-ата минута лоша негова намеса едва не доведе до гол, но в последния момент топката беше изчистена. Малко по-късно Ростов все пак поведе. Бранителите на Криля Советов не се ориентираха добре след едно центриране от корнер, Веремко изби удара на Жано Ананидзе, но при добавката Александър Гацкан опъна мрежата - 1:0.

През второто полувреме гостите се активизраха и успяха да изравнят в 78-ата минута. Тогава парагваецът Луис Кабайеро се възползва от пасивната игра на защитниците на Ростов и с плътен изстрел от границата на наказателното поле и помощта на гредата прати топката във вратата на Стипе Плетикоса. Развръзката настъпи в продължението, когато Гору центрира към Елисеев и той вкара победния гол за Криля Советов.

В класирането отборът от Самара е на 11-о място с 13 точки, а Ростов, който в началото на сезона беше лидер, сега е 9-и с 16 точки.