Ботев изхвърча от тройката след голяма драма в "Надежда" - отменят два гола на канарчетата

Локомотив (София) зашлеви звучен шамар на целещия се високо Ботев (Пловдив), след като го победи с 3:2 в "Надежда" и по този начин изпрати канарчетата чак на 5-то място в "А" група.

Срещата бе много драматична, тъй като реферът Александър Костадинов отмени два гола на гостите в ключови моменти, но решенията на съдията бяха доста дискусионни.

Иначе столичните железничари поведоха чрез Ранджелович още в 6-та минута, но след четвърт час игра Педро изравни.

След почивката чрез автогол на Минев и попадение на Маркинос Локо взе комфортна преднина, а Вандер се разписа за крайното 3:2 в даденото от рефера 5-минутно продължение.

Домакините откриха резултата чрез Ранджелович още в 6-та минута, когато защитникът засече с глава центриране отляво на Гаел. Ботев бързо върна попадението чрез Луис Педро, който в 15-та минута направи двойно подаване с Домовчийски и изпрати топката в мрежата на Галев.

Последваха два удара от далечна дистанция на Трифонов и Гаел, които не намериха целта.

В 31-та минута Ромарио изпрати за втори път топката в мрежата на Локо, но реферът не призна гола, тъй като прецени, че е имало нарушение срещу вратаря на домакините Галев.

В 45-та минута Луис Педро организира опасна атака и подаде към Ромарио, който стреля в ръцете на Галев. Това бе и последната опасна ситауция за първата част пред една от двете врати.

След почивката срещата продължи да е двуостра. Ботев повече играеше с топката, а Локомотив заложи на бързи контраатаки, които дадоха резултат.

Осем минути след началото на втората част Спрокел засече с глава центриране от корнер, но топката излезе в аут.

В 54-та минута Локо отново поведе в резултата. Това стана след автогол на капитана на канарчетата Веско Минев. В същата атака столичните железничари претендираха за дузпа срещу Маркиньос.

В 63-та минута Ромарио и резервата Иван Цветков разиграха добре топката, но изстрелът на първия бе блокиран.

Така се стигна до 70-та минута, когато реферът Александър Костадинов отмени втори гол на Ботев. Галчев центрира от фаул и Бобан Грънчаров забоде топката с глава в мрежата на домакините, но съдията не призна попадението. Най-вероятната причина за това решение на Костадинов, е, че не е дал сигнал за изпълнение на нарушението.

Само две минути по-късно Локо поведе с 3:1. Маркиньос излезе очи в очи със Стаховяк, преодоля стража на Ботев и вкара на празна врата.

В 91-та минута Ботев намали на 3:2 след попадение от пряк свободен удар на Вандер и това бе и последната опасна ситуация пред вратата на Локо.

От своя страна секунди преди изтичане на добавеното 5-минутно продължение домакините можеха да реализират ново попадение, но страхотен шут на Махамат от воле, който летеше под напречната греда, бе с мъка избит в корнер от Адам Стаховяк.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg