Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нищо ново: Лацио пак се издъни на чужд терен (видео)

Лацио записа нов посредствен резултат далеч от "Олимпико", губейки с 1:2 от Аталанта в Бергамо в среща от 8-ия кръг на Серия "А". Лука Чигарини (41) и Херман Денис (84) вкараха за домакините, докато Браян Перея (53) беше точен за столичани. Поражението е трето за отбора на Владимир Петкович и го оставя на 13 точки от големия враг Рома. Лацио няма изобщо успех вече почти месец, като играта на тима е под всякаква критика. Днес на терена след травмая се завърна Мирослав Клозе, но и той не успя да направи нищо.

"Орлите" с нищо не доказаха, че са по-класен тим и в края закономерно допуснаха втори гол в мрежата си. Аталанта поведе с 1:0 в 41-ата минута, когато Лука Чигарини изненада Федерико Маркети с далечен изстрел. Секунди преди това защитникът на гостите Луис Педро Каванда беше избил топката пред голлинията.

Носителите на Купата на Италия се върнаха в мача в 53-ата минута, когато новият нападател Браян Перея реализира първия си гол за клуба в калчото. Малко след това Ернанес пропусна от фаул да даде преднина на своите.

Вместо обаче Лацио да наложи натиск и да стигне до успеха, играчите на Аталанта се оказаха по-умните и успяха да се възползват от грешка на защитата в 84-ата минута. Тогава Чигарини изведе Денис сам срещу Маркети и резултатът стана 2:1.

"Орлите" продължават да нямат победа като гости този сезон. За последно те си тръгнаха с трите точки при визитата на Интер на 8 май, когато надделяха с 3:1. Предишният триумф на чужд терен пък датира чак от 22 декември 2012 г. - 1:0 над Сампдория.

Идния четвъртък столичани ще се опитат да стъпят на крака при гостуването на кипърския Аполон (Лимасол) в среща от Лига Европа.

В същото време победата днес е трета поредна за Аталанта в калчото и ги изкачи до седма позиция преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Снимка: Getty Images/Guliver