Вратарски автогол спря Атлетико за първото място (видео)

Съботната вечер донесе първо голямо разочарование за привържениците на Атлетико Мадрид от началото на сезона. "Дюшекчиите" загубиха гостуването си на Еспаньол с 0:1 и пропуснаха великолепна възможност да оглавят еднолично класирането в Примера дивисион, след като по-рано Барселона направи нулево равенство срещу Осасуна.

Единственото попадение в мача на "Корнейя-Ел Прат" всъщност беше автогол на стража на Атлетико Тибо Куртоа. Той се опита да избие с крак едно центриране, но вместо това топката спря във вратата на столичани. Първата грешна стъпка на тима на Диего Симеоне бе добре дошла и за Реал Мадрид, който вече е само на 2 точки от градския си съперник.

Атлетико започна без някои от основните си футболисти и това веднага си пролича. Тоби Алдервейрелд замени контузения Жоао Миранда в първия си мач като титуляр, а Арда Туран бе оставен на пейката за сметка на Раул Гарсия. Преди почивката мачът беше равностоен и без почти никакви интересни ситуации пред двете врати. Все пак, Атлетико можеше да поведе, но удар на Коке срещна гредата, а в 45-ата минута Диего Коща стреля слабо от удобна позиция.

В началото на втората част Куртоа направи чудесно спасяване, но малко по-късно имаше нещастието да си отбележи автогол, който сериозно наклони везните в полза на домакините. Те веднага се прибраха в половината си, а Симеоне заигра ва банк, след като пусна Арда Туран, Кристиан Родригес и Адриан Лопес.

В 66-ата минута попадение за гостите правилно беше отменено заради засада, а след това Диего Коща пропусна да изравни при най-стойностната атака на Атлетико за целия мач. Бразилецът беше изведен на скорост от Давид Вийя, но стреля в аут.

До края мадридчани нападаха с всички сили в търсенето поне на равенство, но отбраната на Еспаньол действаше стабилно и не допусна други сериозни положения пред вратата на Кико Касийя.