ПСЖ върви мощно напред (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 4:0 Бастия в мач от десетия кръг на Лига 1. По два гола отбелязаха звездите на тима в атака - Златан Ибрахимович и Единсон Кавани. Първият игра през първата част и вкара много красив първи гол, а вторият след почивката. Наставникът на парижани Лоран Блан даде шанс на част от резервите на тима, които напълно оправдаха доверието му и показаха отлична игра, която можеше да доведе и до по-изразителен резултат.

Шведът даде комфортна преднина на домакините в началото на мача и до 13-ата минута ПСЖ вече водеше с 2:0. Резултатът бе открит в 10-ата минута, когато центриране на Лукас Моура бе продължено от Марвен Онженда към Ибрахимович, който технично с пета откри. Малко по-късно Ибра бе оставен непокрит при едно изпълнение на фаул на Лукас удвои.

В средата на втората част Кавани, който замени Ибрахимович се подигра със защитник на корсиканците и вратаря Микаел Ландро, след като премина като на парад през тях и от малък ъгъл направи 3:0. Крайното 4:0 оформи уругваецът малко преди края на мача от дузпа. Ландро не успя да уцели една топка и спъна Люка Дин в наказателното поле и съдията посочи бялата точк.

ПСЖ е лидер в класирането с 24 точки. Другият конкурент за титлата Монако е с три по-малко, но и мач в аванс. Бастия пък остава с 12 точки на 12 мача.