Реал Сосиедад пак превзе "Местайя"

Отборът на Реал Сосиедад надви с 2:1 Валенсия като гост в двубой от деветия кръг на Примера дивисион. Преди година баските удариха своя съперник с 5:2 на "Местайя", а през пролетта се класираха в Шампионската лига за сметка на "бланкинегрос". Тази вечер гостите от Сан Себастиан спечелиха с попадения на Антоан Гризман (41) и Рубен Пардо (59). Дорлан Пабон намали секунди преди края.

Елдер Пощига изпусна първата добра възможност в 12-ата минута след лошо изчистване на Карлос Мартинес. В 15-ата попадение на Жонас Гонсалвеш беше отменено. Не стана ясно дали голът не беше зачетен заради фаул в нападение или заради излязла от терена топка. В 25-ата Софиан Фегули стреля от въздуха, но неточно. В 29-ата "прилепите" на Мирослав Джукич имаха чудесно положение на контраатака, но шутът на Дорлан Пабон беше уловен от Клаудио Браво.

В 34-ата Карлос Мартинес падна в наказателното поле, но реферът Ернандес Ернандес не даде дузпа за баските при съмнително положение. В 41-вата "чури урдин" поведоха. Гостите от "Аноета" бързо изпълниха корнер, Иманол Агирече намери Гризман сам срещу вратаря и френският стрелец не сбърка пред гола - 0:1. В 45-ата Карлос Вела избяга 60 метра с топка в краката, но Агирече изпусна сам срещу вратаря след удар от външната страна на мрежата.

На почивката Пощига отстъпи място на Феде Кантабия. В 47-ата Агирече изпусна от прекрасна позиция. "Деветката" на сансебастианци получи топката сам на десет метра от голлинията, но шутира над гредата. В 59-ата тимът на Хагоба Арасате вкара втори гол. 20-годишният талант Рубен Пардо реализира страхотен гол с мощен удар от 25 метра.

В 62-ата Феде центрира, но Жереми Матийо не беше точен. В 81-вата Пабон не стреля прецизно с глава след хубава атака на "бяло-черните" и центриране на Жонас Гонсалвеш. В 93-ата минута Паблон все пак вкара на Клаудио Браво с шут от 15 метра.

Успехът е едва втори за Реал Сосиедад от началото на първенството. Валенсианци остават временно на седмото място.

Снимки: "Марка"