С гол в продължението Шалке 04 измъкна трите точки (видео)

Шалке 04 си тръгна с трите точки от Брауншвайг след победен гол за 3:2 в последната секунда при гостуването на Айнтрахт в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но в края бяха поразени от попадение на Роман Нойщедтер. Успехът изкачи участника в Шампионската лига до четвърта позиция преди останалите три двубоя от кръга. Новаците пък си остават последни в класирането.

Отборът на Айнтрахт беше активен, футболистите се раздадоха, но липсата на опит им изигра лоша шега. И в двата случая, при които повеждаха в резултата, те позволяваха на Шалке да изравни набързо. Орхан Адеми вкара за 1:0 в 20-ата минута, но девет минути по-късно Макс Мейер беше точен за 1:1. Карим Белараби вдъхна надеждите на домакините за първи успех пред собствена публика, след като в 59-ата минута даде нов аванс на своите - 2:1. И този път обаче гостите не закъсняха и в 65-ата минута равенството беше възстановено чрез Леон Горетцка.

Времето изтичаше и всички очакваха последния съдийски сигнал, когато Нойщедтер извади късмет и вкара за крайното 3:2 в полза на Шалке.

В следващия кръг отборът на Йенс Келер приема Борусия (Дортмунд) и трябва задължително да спечели, ако не иска още сега да отпадне от битката за челната тройка. Преди това обаче във вторник "04" е домакин на Челси в среща от Шампионската лига.