Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Краснодар съсипа Том и подгони лидерите (видео)

Отборът на Краснодар записа трета поредна победа в руската Лига 1 след като надигра с категоричното 4:0 Том (Томск) в среща от 13-ия кръг. Двама бивши левскари взеха участие в мача като за домакините титуляр започна Жоао Жоазиньо, а за гостите по десния бек действаше Живко Миланов.

Краснодар откри резултата още в 4-ата минута, когато Ари напредна от дясно и върна към точката на дузпака, където Павел Мамаев засече топката във вратата за 1:0. Вторият гол падна в 55-ата минута, когато Жоазиньо центрира от корнер и Юрий Газинский от близо отбеляза за 2:0. Самият Жоазиньо пък бе автор на третото попадение като в 71-ата минута стреля от около 25 метра, кълбото тупна коварно пред вратаря и се озова в мрежата за 3:0. Само две минути по-късно и Ари записа името си сред голмайсторите за крайното 4:0.

Така Краснодар събра актив от 24 точки и остава на 4-ото място, но вече е с равни точки с втория и третия Локомотив и Спартак (Москва). Столичните клубове обаче са и с мач по-малко в актива си. Том пък се намира в долната половина на таблицата на `3-ата позиция с едва 8 точки.