Нефтохимик не успя да запише успех в Сливен

Тимът на Нефтохимик пропусна победата в опашкарското дерби срещу Пирин (Гоце Делчев) и се задоволи само с 0:0 на стадиона в Сливен. Бургазлии имаха сериозно предимство през второто полувреме, докато неврокопчани създадоха точно една чиста голова ситуация.

Бургазлии не успяха да наложат предимство в първите 15 минути, но след това постепенно овладяха инициативата и създадоха няколко добри голови възможности. Живко Петков и Емануил Манев бяха близо до гола, но топката така и не посети вратата на Абди Абдиков. В края на първата част Абдиков изби мощен удар на Живко Петков и отново запази нулевото равенство.

След като за цяло първо полувреме гостите нито веднъж не направиха атака, втората част започна с техен удар. Петър Лазаров стреля много силно, но вратарят Петър Денчев се намеси на ниво и изби. След това бургазлии отново наложиха териториален превес, но пак стигаха трудно до голови положения.

След това постепенно бургазлии натиснаха още по-здраво, но Абдиков се превърна в герой на мача и извади невероятни положения на Емануил Манев. Гол на Деян Христов пък беше отменен заради засада. В последните минути на мача стражът на неврокопчани извади удар под гредата на резервата Стамен Ангелов и запази отново вратата си.

Точно минута по-рано обаче гостите от Гоце Делчев можеха да стигнат до гол, но от дъгата Веселин Марчев изпълни неточно фаул. Вратарят Денчев обаче спаси, а веднага след това Борислав Хазуров от 5 метра заби топката в земята и тя след това излезе в аут.

В добавеното време Живко Петков пропусна златен шанс да донесе успеха на шейховете. Той овладя топката на точката за изпълнение на дузпа, вместо обаче да стреля без забавяне той опита да си я намества и гостите избиха.