Добруджа 07 загуби от Нефтохимик 2010 с 2:3 в контрола

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) загубиха от Нефтохимик 2010 с 2:3 (20:25, 23:25, 15:25, 25:19, 25:20) в контролна среща, играна в бургаската зала "Младост".

Треньорите на двата тима Мирослав Живков и Даниел Пеев се бяха договорили отборите да изиграят 5 гейма. В първите две части зрителите в залата станаха свидетели на равностойна игра, като домакините успяха да спечелят решителните точки в самия край на гейма - 25:20 и 25:23. Третият гейм отново бе в тяхна полза, като го затвориха при резултат 25:15. Добричлии успяха да се върнат в мача и да покажат своите истински възможности в четвъртата и петата част, надигравайки Нефтохимик с 25:19 и 25:20.

Във вторник (22 октомври) възпитаниците на Мирослав Живков ще изиграят последната си проверка преди старта на Суперлигата. Тогава бургазлии ще върнат визитата, като срещата ще бъде от 17,30 часа в зала "Добротица", информират от пресцентъра на Изида и Добруджа 07.