Волейболистите на Сфакс с първа победа в Бетим

Волейболният шампион на Африка и Тунис - Сфаксиен (Сфакс), записа първа победа на световното клубно първенство в Бетим (Бразилия). Възпитаниците на треньора Мохамед Бен Мустафа направиха пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:11) срещу доминиканския Ла Романа (Санто Доминго) във втората си среща в Група "В", играна тази нощ пред около 1000 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Дивино Брага".

Успехът на тузийския тим бе единствено за престиж, тъй като няма шанс да се класира за полуфиналите. Волейболистите на Сфакс имат 2 точки след 1 победа и 1 загуба и дори при категорична победа с 3:0 гейма над победителя в европейската Шампионска лига - руския Локомотив (Новосибирск), ще останат на 3-то място с по-лошо геймово съотношение от руснаците. Отборът на Ла Романа пък завърши на последното 4-то място в групата без нито една победа и една единствена спечелена точка. Мачът между Сфакс и Локомотив е тази вечер от 23,00 часа българско време.

Мохамед Арби Бен Абдалах стана отново най-полезен за Сфакс с 23 точки (2 блока и 50% ефективност в атака), а Исмаил Моала добави 20 точки (3 аса, 50% ефективност в атака и 34% перфектно посрещане) за победата. За тима на Ла Романа Хенри Тапия завърши също с 23 точки (3 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

СФАКСИЕН (СФАКС, ТУНИС) - ЛА РОМАНА (САНТО ДОМИНГО, ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА) 3:2 (23:25, 22:25, 25:23, 25:14, 15:11)
СФАКСИЕН: Самир Селам 3, Мохамед Арби Бен Абдалах 23, Нуредин Хфайед 13, Исмаил Моала 20, Хаким Зуари 16, Омар Агреби 3 - Анур Таварги-либеро (Ниаз Салем, Рашем Сиала)
Старши-треньор: Мохамед Бен Мустафа.
ЛА РОМАНА: Хосе Кастро 2, Хенри Тапия 23, Елвис Контрерас 12, Херман Рекио 18, Келвин Кампречано 7, Енмануел Лара 9 - Едвин Пегуеро-либеро (Педро Гарсия, Луис Адамес, Елнис Паломино 1)
Старши-треньор: Осиел Васкес.