Григор с нова победа в Стокхолм

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в зала в шведската столица Стокхолм с награден фонд 600 565 евро. Поставеният под номер 7 Димитров наниза 8 аса при убедителния успех над германеца Ян-Ленард Щруф с 6:1, 6:3 за 61 минути и за втори път след 2011 година влезе сред осемте най-добри в надпреварата.

22-годишният хасковлия спечели първия сет след серия от пет поредни гейма. Във втората част вървеше равностойно до 3:3, след което 28-ият в света Димитров реализира два поредни пробива, за да триумфира. Българинът пласира общо 34 печеливши удара срещу само 14 на германеца, който е 117-и в света. Димитров също така допусна едва 10 непредизвикани грешки в мача и загуби само една точка от 23 разиграни на първи сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Така той шести път през този сезон достигна до четвъртфиналите в турнирите на АТP.

Димитров заслужи 45 точки за световната ранглиста и 15 550 евро. За място на полуфиналите той ще се изправи срещу Кени дьо Шепе (Франция), който пласира 20 аса при победата над четвъртия в схемата Кевин Андерсън (Южна АФрика) със 7:6(4), 4:6, 6:3 по-рано днес. 26-годишният левичар Де Шепе е 96-и в световната ранглиста. 203-сантиметровият французин няма турнирни победи в кариерата си и е заработил почти 600 хиляди долара от наградни фондове като професионалист. Двамата са се срещали веднъж на турнир на червени кортове от сериите "Фючърс" в Испания през 2010 година, когато Димитров печели с 2:6, 6:3, 6:4.