Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Квалификант изненада Долгополов, Карлович бие в драма

Украинецът Александър Долгополов отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Москва за Купата на Кремъл с награден фонд 823550 долара. Поставеният под номер 4 Долгополов загуби от квалификанта Михаил Кукушкин (Казахстан) с 4:6, 4:6. На четвъртфиналите Кукушкин ще играе срещу сънародника си Андрей Голубьов, който също премина през квалификациите. Любопитното е, че и двамата са руснаци, които се състезават за Казахстан.

Хърватинът Иво Карлович наниза 16 аса при драматичната си победа над петия в схемата и полуфиналист в турнира през 2010 година Денис Истомин (Узбекистан) с 6:3, 6:7(10), 7:6(6) след 2:13 часа игра. Съперник на Карлович на четвъртфиналите ще бъде 17-годишният представител на домакините Карен Хачанов.

198-сантиметровият Хачанов, който участва с "уайлд кард", вчера поднесе голямата изненада, след като елиминира поставения под номер 3 и шампион от 2011 година Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:4, 6:4. Друг руснак, участващ с "уайлд кард", Теймураз Габашвили също достигна до четвъртфиналите след успех над Дуди Села (Израел) с 6:1, 6:7(7), 6:1. Габашвили очаква победителя от мача между номер 1 в схемата Ришар Гаске (Франция) и представителя на домакините Евгени Донской.