"Българският" Фридрихсхафен започна с разгромна победа в Бундеслигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният вицешампион на Германия Фридрихсхафен, за който играят българските национали Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев и българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов, стартира участието си в Бундаслигата с разгромна победа. Волейболистите на Фридрихсхафен отнесоха у дома Дрезден с 3:0 (25:9, 25:17, 25:14) в мач от 1-ия кръг, игран късно снощи за по-малко от час игра

Като титуляри за Фридрихсхафен започнаха Вальо Братоев, Виктор Йосифов, който беше рожденник вчера, и Венци Симеонов. Домакините започнаха много силно, бързо поведоха с 9:3 и 16:5, след което спокойно взеха гейма с убийственото 25:9! В началото на втората част гостите от Дрезден успяха да поведат с 5:3 и 8:6, но вицешампионите веднага обърнаха до 12:9 в своя полза благодарение на силните атаки на Венци Симеонов. Разликата нарасна до 16:11 и 22:14, което позволи на помощник-треньора на Фридрихсхафен Щефан Мау, който води отбора в отсъствието на Стелиан Мокулеску, да пусне в игра Слави Гоцев на мястото на Йосифов и унгареца Роланд Гергей вместо Вальо Братоев.

Геймът завърши при 25:17 в полза на домакините. Венци Симеонов и компания продължиха със силната си игра и в третия гейм, като поведоха с 8:6 и 16:10. В крайна сметка Фридрихсхафен спокойно спечели частта с 25:14 след блокада на Герге, а с това и мача с 3:0.

Венци Симеонов бе над всички, завърши с 19 точки (6 аса!!!, 1 блок и 75% ефективност в атака) за победата на Фридрихсхафен и бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача. Вальо Братоев (3 аса, 10% ефективност в атака, 63% позитивно и 25% перфектно посрещане) и Виктор Йосифов (1 блок, 1 ас) реализираха съответно 4 и 3 точки, след като играха до средата на втория гейм. Влезлият като резерва Светослав Гоцев пък се отчете с 5 точки (2 аса и 60% ефективност в атака) за успеха. За тима на Дрезден Рафаел Мьолерс завърши със скромните 6 точки.

Във втория кръг Фридрихсхафен гостува на Ингерзьол (Бюл). Срещата е в събота (19 октомври) от 21,00 часа българско време.

ФРИДРИХСХАФЕН - ДРЕЗДЕН 3:0 (25:9, 25:17, 25:14)
ФРИДРИХСХАФЕН: ВАЛЕНТИН БРАТОЕВ 4, Макс Гюнтьор 9, ВИКТОР ЙОСИФОВ 3, ВЕНЦЕСЛАВ СИМЕОНОВ 19, Батист Гейле 9, Ян Цимерман 2 - Женя Гребенников-либеро (СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 5, Роланд Гергей 7, Петер Бонесен, Никола Йовович 1, Тило Шпет-либеро)
Старши-треньор: Щефан Мау
ДРЕЗДЕН: Гьорг Цобел 2, Щефан Грудсински 5, Едер Пинейро 2, Алан Василески 2, Роберт Шрам 4, Рафаел Мьолерс 6 - Мартин Меркел-либеро (Тино Валтер, Томас Шобер)
Старши-треньор: Силвия Рол.

ГАЛЕРИЯ от мача ФРИДРИХСХАФЕН - ДРЕЗДЕН 3:0 - ТУК!!!