Няма как без шампиона - Испания има място в Бразилия (видео)

Настоящият световен шампион Испания вече и на теория има билет за Мондиал 2014, след като оглави крайното класиране в група "I". Тази вечер тимът на Висенте дел Боске спечели с 2:0 над Грузия в Албасете и изпревари Франция с три точки. Алваро Негредо (26) и Хуан Мануел Мата (61) се разписаха за иберийците.

"Червените" дадоха газ от началото на срещата, за разлика от предишните си двубои в групата. Педро Родригес и Хесус Навас правеха каквото си поискат по крилата и създаваха положение след положение. Дебютантът Алберто Морено и десният бек Хуанфран също се включваха успешно по фланговете.

В 26-ата минута стрелецът на Манчестър Сити Негредо завърши прекрасна комбинация между Педро и Андрес Иниеста. Това беше десети негов гол в 19 срещи за националния тим, което го прави третия най-ефективен в историята на Испания. Грузинците отвърнаха на удара с хубави контраатаки. Тук блесна фигурата на Икер Касийяс, който се отличи с точни намеси.

Второто полувреме започна с постепенни атаки на испанците и търпелива игра. Негредо изпусна изгодна възможност за втори гол. Хуан Мата замени Педро и успя да отбележи. В 61-вата играчът на Челси се възползва от неумела намеса на защитник и от пет метра разстреля Джорджи Лориа. В 79-ата минута Иниеста напусна под бурните овации на родната си публика.

Испания ще защитава титлата си в Бразилия и ще търси четвърта поредна корона след двете европейски и световната. Франция ще играе бараж, като не е ясно дали "петлите" ще са поставени, или не.

Снимки: Getty Images/Guliver