Швеция и Германия пак си вкараха осем гола

Отборите на Швеция и Германия отново направиха запомнящ се мач в група "А" на световните квалификации в зона "Европа", след като завършиха 3:5 в протоколен двубой, игран пред 50 хиляди зрители в Солна. Преди мача германците бяха осигурили мястото си на Мондиала, а скандинавците бяха сигурни за баража. Андре Шюрле отбеляза хеттрик (57, 66 и 76) за успеха на Маншафта, а другите попадения вкараха Месут Йозил (45) и Марио Гьотце (53). За шведите точни бяха Хусен (6 и 69) и Качаниклич (42).

Макс Крузе получи шанс за титулярно място на върха на атаката. Томас Мюлер, Месут Йозил и Андре Шюрле бяха избрани за офанзивни халфове. Бастиан Швайнщайгер започна в своя стотен мач за Бундестима. Филип Лаам пък изравни Франц Бекенбауер на шестото място във вечната ранглиста - 103 срещи. "Тре кронур" бяха без голямата си звезда Златан Ибрахимович. Тобиас Хусен и Ола Тойвонен поведоха атаката.

Скандинавците вкараха още в шестата минута. Ларсон изведе прекрасно Хусен между централните защитници и нападателят отбеляза от 11 метра. В края на полувремето домакините дори удвоиха своя аванс. Германците загубиха топката и Качаниклич огорчи Мануел Нойер с точен изстрел от 14 метра. Месут Йозил успя да върне попадение до почивката. Най-скъпата покупка на Арсенал насочи вляво от вратаря с удар от 14 метра след пас на Крузе.

След почивката мачът се обърна шокиращо за "жълто-сините". В 53-ата и 57-ата минути тимът на Йоги Льов вкара две попадения и взе преднина. Появилият се след почивката Марио Гьотце се възползва от блестяща комбинация между Шюрле и Йозил, за да се разпише в горния десен ъгъл. Четири минути по-късно катастрофална изява на Нилсон позволи на Шюрле да отбележи.

В 66-ата Гьотце асистира на Шюрле, като преди това Крузе открадна топка от защитата на шведите - 2:4. След 120 секунди надеждите в Солна се върнаха. Хисен вкара прекрасен гол от въздуха след статично центриране на Ларсон. В 76-ата новото попълнение на Челси Шюрле вкара трети гол след пас на Тони Кроос.

В първата среща от квалификациите Германия и Швеция направиха 4:4, след като Бундестимът водеше с 4:0.

Снимки: Getty Images/Guliver