Русия на световното след равенство в Азербайджан (видео)

Русия се класира за финалите на световното първенство в Бразилия догодина след равенство при гостуването на Азербайджан - 1:1. Този резултат бе напълно достатъчен за "Сборная", за да финишира като победител в група "F". Отборът на Фабио Капело събра 22 точки, а Португалия остана с 21 на второто място и ще трябва да мине през баражите.

Руснаците поведоха в 16-ата минута с попадение на Роман Широков, който беше основна фигура за тима през целия квалификационен цикъл. Четвърт час преди края Максим Медведев от домакините остави отбора си с човек по-малко, след като получи директен червен картон. Въпреки това, азерите не се предадоха и в последната минута успяха да изравнят с гол на Вагиф Явадов.

Срещата в Баку премина при сериозно напрежение по трибуните. Причината за по-агресивното поведение на местните фенове бе изказване на халфа на руснаците Александър Самедов в дните преди мача. Самедов дори бе замерян с различни предмети от азербайджанските привърженици.

Русия ще участва на световно първенство за пръв път след 2002 година.

АЗЕРБАЙДЖАН - РУСИЯ 1:1 (0:1)
0:1 Широков (16)
1:1 Явадов (90)