Отбор от "А" група с нов хит - дойде за официален мач с четирима играчи по-малко и не загуби

Излагацията и аматьорската работа в повечето уж елитни клубове на България нямат край. Днес подвизаващият се в "А" група тим на Любимец сътвори поредния куриоз. Отборът от едноименния град гостува на Локомотив (Пловдив) в мач реванш от 1/16-финалите в турнира за купата на България. Първата среща бе завършила 1:1 и се предполагаше, че предстои сериозен сблъсък.

Оказа се обаче, че не на това мнение е отборът на Любимец, който пристигна не с 18 футболисти, колкото обикновено е групата за даден мач, а само с 14 - двама, от които вратари. Оправданието на ръководството бе: "нямаме повече футболисти".

Въпреки този факт, който със сигурност бие и по реномето на родния футбол, Любимец успя да не загуби от Локомотив и срещата в Пловдив завърши 0:0.

Това не бе достатъчно на гостите, които отпадат от надпреварата, тъй като смърфовете успяха да реализират гол на чужд терен в първия мач.

Иначе срещата започна с натиск на пловдивчани, които можеха да открият резултата още във втората минута, но Белаид се размина с топката на два метра пред голлинията след центриране на Дани Кики.

В 29-та минута и Камбуров направи сериозен пропуск, след като не успя да вкара очи в очи с вратаря на гостите Рашков.

След почивката Локомотив отново бе по-добрият тим, но в 53-та минута Илиядис не уцели вратата след изстрел с глава, а 180 секунди по-късно същото стори и Камбуров, но след изпълнение на фаул.

Последваха още няколко опасни атаки към вратата на Любимец, но като цяло головите положения бяха кът. Нещо повече. В 90-та минута пред Любимец се откри възможност да вкара гол и да изхвърли своя противник от турнира, но Тевия стреля в аут.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЮБИМЕЦ 0:0

ЛОКО ПД: Господинов, Георгиев, Марков, Тунчев, Камбуров, Белаид, Илиядис, Кики (83-Стефанов), Маламов (60-Якимов), Гади, Диего

ЛЮБИМЕЦ: Рашков, Панов (83-Колев), Будинов, Шоколаров, Огнянов, Веселинов (83-Иванов), Тевия, Динчев, Орлинов, Аесс, Вълчанов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Панов, Огнянов, Орлинов