Джокович защити титлата си в Шанхай след здрава битка с Дел Потро

Сърбинът Новак Джокович защити титлата си на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,2 милиона долара.Световният номер 2 Джокович победи на финала Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) с 6:1, 3:6, 7:6 (3) за 2:32 часа.
26-годишният сърбин наниза 10 аса и спечели 15-а титла от турнирите от категорията "Мастърс" в 25 участия на финали. За него това бе пети трофей за сезона и 39-и в кариерата. Освен това Джокович постигна 20-а поредна победа в Китай в турнирите в Пекин и Шанхай. През миналата седмица той победи Рафаел Надал на финала в китайската столица.

Сърбинът записа 47 печеливши удара срещу 34 за съперника си. Световният номер 2 започна силно мача, поведе с 5:0 и взе първия сет с 6:1 след само 34 минути игра. В началото на втората част Джокович имаше някакви физически проблеми, което позволи на Дел Потро да направи пробив и да вземе аванс от 3:0. Аржентинецът продължи добрата си игра и след 6:3 изравни резултата. В третия решителен сет се игра без пробиви, а Джокович пропусна два мачбола при 5:4. В тайбрека сърбинът поведе с 4:2 и стигна до крайния успех със 7:3 точки.

"Дел Потро игра страхотно днес. Това е един от най-добрите турнири в календара. За мен бе удоволствие да съм тук отново", каза Джокович след финала.