„Отличен“ за Орегон и Бейлър, Станфорд скъсани

Орегон и Бейлър минаха с „отличен“ първия си сериозен тест за сезона. „Патоците“ размазаха като гости Вашингтон с 45:24 след слаба първа четвърт, в която направиха едва един тъчдаун и дори се наложи да използват пънтъра си Алехандро Малдонадо. След което претендентът за трофея „Хайсмън“ Маркъс Мариота взе нещата под контрол. Куотърбекът на Орегон успя в 24 от 31 паса за 366 ярда, като подаде за три тъчдауна и добави един по земя. „Патоците“ са само с два мача до края на сезона с отбори от Топ 25 и имат всички шансове след тригодишно отсъствие да стигнат мача за националната титла.

Бейлър останаха на половина от обичайната си продукция, но успяха да спечелят гостуването на Канзас стейт. Отбелязващи по 70 точки средно на мача „мечоците“ се задоволиха с 35 и трябваше да треперят до последната минута, но устискаха победата с 35:25. Брайс пети подаде за три тъчдауна и отбеляза един по земя, но изгуби фъмбъл в средата на третата четвърт, след който Канзас стейт дръпнаха с 25:21. Бейлър обаче не допуснаха повече точки и нанесоха четвъртото поражение на „дивите котки“ този сезон. Така Канзас стейт, миналогодишни шампиони в Биг 12, са изправени пред опасността да не се класират за Шампионските серии.

Станфорд претърпяха първа загуба за сезона. „Чинките“ отстъпиха с 21:27 като гости на Юта и ще изпаднат от Топ 10 на ранглистата на Асошиейтед прес. Травис Уилсън раздаде пасове за 230 ярда, а Джеймс Пуул пробяга 111 за „ютите“. Домакините отбелязаха 30 безответни точки, с които решиха мача, но подпечатаха успеха чак 56 секунди преди изтичане на редовното време, когато пасът на четвърти даун на Кевин Хоугън (15 от 27 за 246 ярда) не намери адресата си.