М'Боли хвана дузпа, но пусна 3 на Буркина Фасо

Спорна дузпа, реализирана от Аристид Бансе четири минути преди края, осигури успеха на Буркина Фасо с 3:2 над Алжир в първа среща от третия и решителен кръг на Световните квалификации в зона Африка. На вратата на гостите от Алжир беше вратарят на ЦСКА (София) Райс Мболи.
Това беше втора дузпа за домакините, като преди почивката Бансе пропусна от бялата точка, но все пак даде аванс на своя отбор преди реванша на 19-и ноември в Блида. 10-те победители в груповата фаза от втория кръг се изпарвят в пет двойки и в два мача на разменено гостуване определят представителите на Африка за Световните футболни финали догодина. Дузпата беше отсъдена по сигнал на страничния съдия заради игра с ръка на Есаид Белкалем, но телевизионните повторения показаха, че всъщност бранителят на алжирския състав е спрял топката с гърдите си. Алжир на два пъти изравняваше резултата, като точни бяха Софиян Фегули и Карл Меджани. Фегули изравни за 1:1, след като Джонатан Питройпа изведе буркинците напред с последното си докосване през първото полувреме. Питройпа сам си изработи попадението, след като премина през двама статични защитници и ритна топката зад Мболи. Две минути по-рано Мболи спаси дузпата на Бансе. Домакините излязоха напред в 65-ата минута чрез Джакариджа Коне, но 4 минути по-късно гостите изравниха чрез Меджани.