Грозен инцидент помрачи головото шоу между Спартак и Литекс

Литекс се класира за 1/8 финалите за Купата на България, отстранявайки безпроблемно Спартак Варна. И на реванша край морето оранжевите не оставиха съмнение, че са по-класният тим и отново биха, този път с 3-2. Така след две победи и общ резултат 8-3 ловчанлии продължиха за следващата фаза на турнира. Таранът Миро Манолов се отчете с 2 гола за успеха в морската столица, 1 от фаул добави и Чико Цветанов.

Литекс излезе в състав, в който личаха имената на доста играчи, които досега по-рядко се появяваха в игра. Официален дебют на вратата направи Боян Пейков, а на левия бек се появи Кирил Динчев. Бразилецът Ванжер подпомагаше Миро Манолов в нападение, а по крилата действаха бързоногите Цветанов и Десподов.

Първата по-сериозна опасност бе за домакините, които нацелиха напречната греда в 6-та минута от фаул, изпълнен от Янаки Смирнов. Иначе коректният двубой бе помрачен от грозен инцидент в 17-та минута. Двадесетина привърженика на домакините прескочиха оградите на своя сектор и нахлуха на терена с цел да прекратят двубоя.

След последвалата гонитба с охраната и масиран обстрел с бомбички и димки, играта все пак продължи с 5 минутно закъснение.

В 28-та минута Симеон Ганчев се измъкна от недобре организираната отбрана на оранжевите, прехвърли стража Пейков и откри резултата. Пет минути след това обаче Миро Манолов изравни с красив гол. След многоходова комбинация, нападателят с топовен шут извън пенала оплете топката в мрежата за 1-1.

37-та минута Манолов бе повален в наказателното поле и сам изпълни точно отсъдената дузпа, покачвайки на 1-2. Три минути след това Момчил Цветанов показа техника и прецизност и от пряк свободен удар неспасяемо вкара за 1-3. До почивката падна още едно попадение, този път в полза на Спартак. Беавиров намали от дузпа за игра с ръка на Кирил Динчев.

И след почивката Литекс продължи да контролира събитията на терена, но головите ситуации бяха рядкост. Няколко хубави атаки пък пропаднаха заради лошия и неравен терен. В 68-та минута Ванжер можеше от близо да се разпише, но би слабо във вратаря.

Спартак Варна – Литекс Ловеч 2-3

0-1  Ганчев (28)
1-1  Манолов (33)
1-2  Манолов (37) – дузпа
1-3 Цветанов (40)
2-3 Беавиров  (43)

Литекс: Боян Пейков, Страхил Попов (73 – Ивелин Аладжов), Емил Грозев, Васил Божиков, Кирил Динчев, Александър Цветков, Румен Руменов, Ванжер, Момчил Цветанов (56 – Ангел Здравчев), Мирослав Манолов (73 – Армандо Ваюши), Кирил Десподов