За кой ли път Ибра и Швеция е на бараж (видео)

За пореден път Златан Ибрахимович се превърна в герой за Швеция. Благодарение на звездата на Пари Сен Жермен "тре кронур" обърна изключително важната световна квалификация срещу Австрия и си осигури участие на баражите за класиране на Мондиал 2014. Шведите вече имат 20 точки и със сигурност ще завършат втори в група "С" след Германия, а австрийците останаха трети с 14 точки и пропуснаха шанса си.

Двубоят започна по-добре за гостите. Те откриха резултата в 29-ата минута с попадение на Мартин Харник. Футболистът на Щутгарт беше точен след пас на Марк Янко. Веднага след изпълнението на центъра шведите организираха атака и удар на Йохан Елмандер срещна гредата. До почивката Австрия имаше възможност да увеличи преднината си, но Дейвид Алаба и Марко Арнаутович стреляха неточно.

През второто полувреме Швеция доминираше. В 56-ата минута Ибрахимович центрира и левият бек Мартин Олсон засече с глава за 1:1. Този резултат запазваше интригата около второто място преди последните мачове от групата във вторник, но в 86-ата минута Ибра реши всичко в полза на скандинавците. Той получи дълъг пас, овладя топката и технично я прати във вратата на Роберт Алмер - 2:1.

В допълнителното време Арнаутович получи директен червен картон за неспортсменска проява.

ШВЕЦИЯ - АВСТРИЯ 2:1
0:1 Харник (29)
1:1 Олсон (56)
2:1 Ибрахимович (86)