Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Франция разби Австралия с 6:0, Бензема най-после вкара (видео)

Оливие Жиру вкара два гола, а Карим Бензема най-после прекъсна дългата си голова суша при убедителната победа на Франция с 6:0 над Австралия в приятелска среща. За Бензема това беше първо попадение за националния отбор от 16 мача насам, а двамата с Жиру демонстрираха отличен синхрон и комбинации с едно докосване.

Резултатът стана 4:0 до 27-ата минута, като Франк Рибери откри резултата в 8-ата минута от дузпа, а в 16-ата асистира на Жиру за втория гол. След това до края на първата част се разписаха отново Жиру, както и Йоан Кабай. След началото на второто полувреме Матийо Дебюши стана вторият играч на Нюкасъл с гол в мача след Кабай, а в 50-ата минута Бензема се разписа след нова асистенция на Рибери.