Испания на практика е на финалите (видео)

Световният шампион Испания почти сигурно ще играе на Мондиал 2014 след днешната си трудна победа с 2:1 над Беларус в двубой от група "I" на световните квалификации в зона "Европа", игран в Палма де Майорка. Чави Ернандес (60) и Алваро Негредо (77) вкараха преди Корниленко (88) да се разпише за бившата съветска република. Испанците водят на Франция с три точки преди последните мачове от групата.

Висенте дел Боске заложи на 4-1-4-1 в неочакван централен нападател в лицето на дебютанта Мичу. Виктор Валдес застана на вратата за сметка на Икер Касийяс.
Първото полувреме беше доста слабо за световните шампиони с оглед мачовете от последните години. "Червените" играха доста бледо, допускаха много грешки и почти нямаше динамика в действията им.

В 12-ата първата възможност се откри пред Мичу, но той не овладя хубав пас на Давид Силва. В 22-рата Валдес имаше късмет, че остро центриране не намери адресат. В 35-ата и 36-ата Мичу и Силва не бяха точни пред гола. В 44-ата по-скоро имаше ръка на Жерард Пике в наказателното поле, но съдията Иван Бебек замълча и може би ощети гостите.

В 50-ата минута Педро Родригес получи добра топка в наказателното поле, но не нанесе удар. Легендарният Чави Ернандес измъкна отбора от трудния момент с гол в 60-ата минута. Каталунският халф се възползва от лошо изчистване на Филипенко и отбеляза с фронтален шут. В 77-ата и резервата Алваро Негредо доказа, че се намира в добра форма, реализирайки за 2:0.

Новото попълнение на Манчестър Сити вкара впечатляващ гол с глава след пас на Серхио Рамос. В 85-ата андалуският бранител беше близо до попадение след далечен изстрел. В 88-ата Корниленко върна надеждите на гостите с гол в мрежата на Валдес. За повече нямаше време и сили.

Във вторник Испания приема Грузия в Албасете, а Франция е домакин на Финландия. Преди последните мачове головата разлика на Ла Роха е 12:3, а на "петлите" - 12:6.

Снимка: Getty Images/Guliver