Честна Италия не пусна аванта на Дания, България остана втора след гол в 90 мин. (видео)

Резервите на Италия не се дадоха на Дания в Копенхаген, завършвайки 2:2 с устремените към победата домакини. От ръцете им я изтръгна звездата на Фиорентина Алберто Акуилани, който се разписа в последните секунди на срещата.

Треньорът на "адзурите" Чезаре Прандели нареди своите в 4-3-2-1, като напред единствен чист нападател бе Пабло Освалдо. В стартовите 11 на италианския наставник от твърдите титуляри бяха само капитаните на Ювентус и Милан Джанлуиджи Буфон и Рикардо Монтоливо, както и други двама представители на Старата госпожа Джорджо Киелини и Клаудио Маркизио. Двубоят в Дания бе специален за Буфон, който задмина досегашния рекордьор по мачове за "Скуадрата" Фабио Канаваро. Джиджи вече има 137 мача зад гърба си.

Макар и в експериментален състав, италианците, които вече се класираха за Бразилия 2014, не играха зле. В 28-ата минута Освалдо вкара приказен гол и след страхотно отиграване под носа на Даниел Агер откри резултата. В края на първото полувреме и в средата на второто обаче Никлас Бендтнер, който през миналия сезон потърка пейката на стадиона на Юве, вкара две попадения с глава в мрежата на Буфон – 2:1 за Червения динамит, с което играчите на Мортен Олсен излизаха на второто място в групата за сметка на България.

И тогава под прожекторите застана Акуилани. Бившият халф на Рома и Ливърпул се появи в игра в 68-ата минута на мястото на Маркизио и в 90-ата бе намерен от пас на Освалдо, за да направи 2:2, с което смълча Копенхаген. В последния кръг България приема Чехия, а Дания играе с Малта у дома. "Трикольорите" на Любо Пенев имат 13 точки, колкото е и активът на датчаните, но нашите имат по-добра голова разлика.