Белгия се класира за финалите в Бразилия, Лукаку наказа хърватите (видео)

Белгия се класира за финалите на Световното първенство в Бразилия през следващата година, след като победи Хърватия с 2:1 в Загреб и води убедително в класирането на Група А без загуба до момента. Два гола на Ромелу Лукаку (15', 38') през първата част предопределиха крайния изход от този  двубой, а попадението на Нико Кранчар (83') бе лека утеха за домакините, които ще трябва да минат през ситото на баражите.

Белгия излезе напред в резултата след 1/4 час игра на "Максимир". Иван Перишич подари топката на Дефур, който изведе по перфектен начин Лукаку. Нападателят на Евертън премина покрай Плетикоса и откри резултата. В следващите минути Витсел и Фелаини пропуснаха да удвоят аванса на "червените дяволи". В 38-ата минута обаче Лукаку покачи на 0:2. Хърватите изпълниха пряк свободен удар пред вратата на Куртоа, изстрелът бе блокиран, Фелаини продължи към Лукаку, който пое топката още в своята половина, проби сам и преодоля за втори път Плетикоса.

Нико Кранчар върна едно попадение в 83-ата минута, когато Куртоа първо изби удар на Калинич, а при последвалото разбъркване Кранчар намери топката от въздуха за 1:2.

Белгия е на първо място в Група А с 25 точки, завоювани след осем победи и едно равенство, докато хърватите си гарантираха второто място с актив от 11 точки кръг преди края. Така, след като пропуснаха последните два Мондиала, "червените дяволи" се класираха за финалите в Бразилия.

Хърватия - Белгия 1:2

0:1 Лукаку (15')
0:2 Лукаку (38')
1:2 Кранчар (83')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!