Олимпиакос отпадна за Купата на гръцката лига, Супер Бобо контузен

Волейболният отбор на Олимпиакос (Пирея), където играе българския диагонал Боян Йорданов, не успя да защити един от трофеите си от златния требъл от миналия сезон в Гърция. "Червено-белите" от Пирея отпадна от турнира за Купата на гръцката лига "Никос Самарас", след като записаха 1 победа и 2 загуби в Група "Б" от първата фаза. Въпреки, че има контузия в прасеца на десния крак, Супер Бобо бе използван на риск в два от геймовете на втория мач, но не успя да помогне на своя тим.

Без Йорданов в състава си, Олимпиакос би категорично "вечния" си съперник Панатинайкос (Атина) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:15) в първата среща. Българинът не попадна в стартовата шестица и за втория мач, но след като волейболистите на Олимпиакос изоставаха с 1:2 гейма срещу АЕК (Атина), треньорът Димитрис Казазис го пусна в игра. Йорданов помогна за изравняване на резултата, но в тайбрека АЕК се наложи за крайното 3:2 (22:25, 25:23, 25:21, 18:25, 18:16). Супер Бобо завърши с 8 точки (40% ефективност в атака). В третия мач като гост на А.О. Кифисиас (Кифисия), Олимпиакос отново отстъпи пак с тайбрек - 2:3 (19:25, 25:17, 25:20, 16:25, 15:17), като този път българският диагонал за пореден път не влезе в игра. След срещата стана ясно, че Боян Йорданов ще отсъства около 20 дни и ще пропусне началото на сезона в гръцкото първенство.

В първата фаза от турнира за Купата на Лигата отборите бяха разделени на три групи по четири, като за финалната четворка се класираха победителите и най-добрият втори отбор. В Група "Б" остават да се изиграят два мача, като победител ще бъде АЕК или Кифисиас. От Група "А" се класира отборът на Етникос (Александруполис), а от Група "В" - Финикас (Сирос) като победител и Ламия като най-добър втори тим.