Дел Потро продължава в Шанхай след трудна победа

Първата ракета на Аржентина Хуан Мартин дел Потро се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, след като постигна изключително трудна победа над германеца Филип Колшрайбер. Шампионът от US Open за 2009 година загуби първия сет, но успя да навакса изоставането в резултата и след оспорван тайбрек в решителната трета част стигна до крайния успех с 3:6, 6:3, 7:6(4).

Шестият поставен Дел Потро, който миналата седмица спечели третата си титла за годината на Откритото първенство на Япония, направи пробив в третия сет и сервираше за мача, но опонентът му успя да се върне в играта и да доведе нещата до тайбрек. В него обаче аржентинецът беше по-твърд на корта и реши мача в своя полза.

За 1/8-финалите се класираха още Жо-Вилфред Цонга и Томаш Бердих. Французинът елиминира Пабло Андухар (Испания) с 6:3, 6:2, а чехът се наложи над Фелисиано Лопес (Испания) със 7:6(5), 6:2. Фабио Фонини също продължава напред, след като съперникът му и поставен под номер 16 Томи Робредо (Испания) се отказа заради контузия в китката при резултат 7:6(3), 2:1 за италианеца. Най-добрият американски тенисист Джон Иснър пък отпадна от аржентинеца Карлос Берлок с 4:6, 6:7(4), а Гаел Монфис (Франция) отстрани Вашек Поспишил (Канада) със 7:5, 7:6(4).