Атлетик (Билбао) загуби точки и срещу Валенсия (видео)

Атлетик (Билбао) продължава да губи точки в Примера дивисион. Само седмица след поражението с 0:2 от Гранада, баските допуснаха равенство 1:1 у дома срещу Валенсия. Ремито може да се счита за положителен резултат за тима от Билбао, тъй като гостите излязоха напред в резултата в 43-ата минута чрез Евер Банега, който се разписа от дузпа. Равенството върна Микел Рико в 75-та минута. Той се разписа с лекота, след като засече топката с глава при едно центриране след колективна грешка в отбраната на гостите.

Иначе домакините бяха много активни, като в самото начало Маркос и Бенят имаха възможности да отбележат. Постепенно гостите изравниха играта и започнаха да застрашават вратата на Атлетик. В 41-та минута натискът им даде резултат и Фегули бе повален в наказателното поле от Лапорте. Евер Банега реализира отсъдената дузпа. В последния четвърт час играчите на Валенсия намалиха темпото и това позволи на Атлетик да изравни. Това беше първо реми и за двата тима през новия сезон, с което запазиха позициите си във временното класиране. Атлетик остана шести, Валенсия – седми, като и двата отбора имат по 13 точки, с колкото е и петият Хетафе.