И Рубин не прости на клетниците от Анжи

Рубин разгроми с 5:1 гостуващия Анжи и постигна едва трета победа от старта на сезона в Премиер лигата. Отборът на Курбан Бердиев нямаше никакви проблеми с гостите от Махачкала, които продължават да не познават вкуса на успеха и са последни в класирането с едва 6 точки от 12 мача. С представянето си тимът на Гаджи Гаджиев още веднъж показа, че опасността от изпадане е съвсем реална. Анжи има най-слабата защита в дивизията, а липсата на сработеност между футболистите води до много грешки, от които съперниците в повечето случи се възползват.

Добър мач за Рубин изиграха новите попълнения Мубарак Уакасо и Руслан Мухаметшин, които отбелязаха първите си голове за отбора. Между техните голове се разписа и Александър Рязанцев, а в края на двубоя точни бяха младокът Сердар Азмун и резервата Роман Ерьоменко. Голът на честта за Анжи вкара Исламнур Абдулавов.

Резултата откри Уакасо в 11-ата минута. Привлеченият от Еспаньол халф се опита да центрира, но плонжът на Мухаметшин заблуди вратаря на Анжи Михаил Кержаков и топката се оплете в мрежата. След половин час игра Уакасо подаде на Рязанцев, който с хубав диагонален удар удвои.

През второто полувреме Мухаметшин вкара за 3:0 след пас на Дмитрий Торбинский, а Абдулавов върна един гол в 84-ата минута. Това не беше всичко, защото до края на двубоя домакините забиха още два пирона в ковчега на Анжи. Първо се разписа юношата на казанци Сердар Азмун, за когото това също бе дебютно попадение в Премиер лигата, в 4-ата минута на добавеното време Еременко реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Евертон Алмейда срещу Азмун.