Осем от осем за Атлетико, Диего Коща задмина Меси (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид поддържа стопроцентово темпо в Примера след осмата си поредна победа - 2:1 над Селта (Виго) на "Висенте Калдерон". Диего Коща отново беше герой с две попадения (42 и 62), макар преди това да изпусна дузпа. Първият гол може и да отиде на сметката на Диего Годин, след като и видеоповторенията не доказаха кой бележи. С два отбелязани гола Коща вече има цели десет в Ла Лига и еднолично е водач при голмайсторите с два повече от Лионел Меси. В същото време Атлети не изпуска Барса, като и двата тима са с равен брой точки.

Диего Симеоне заложи в нападение на Диего Коща и Давид Вийя при система 4-4-2. Луис Енрике е подредил 4-2-3-1 с изнесен напред Шарлиз.

Домакините стартираха мощно и заредиха положения пред вратата на Йоел Родригес. Първото положение дойде в седмата минута, но Диего Коща не беше точен след прекрасна работа на Хуанфран. В десетата Давид Вийя пропусна сам срещу вратаря след подаване на бразилеца. В 25-ата съдията Ундиано Майенко отсъди дузпа на "червено-белите". Давид Костас събори Филипе Луиш и нарушението беше явно. Диего Коща обаче не успя да преодолее Йоел от бялата точка, а след това и Вийя се провали при добавката.

В 33-ата Коща стреля с глава, но прекалено високо. Попадението дойде в 42-рата минута. След двойно подаване отляво Луиш подаде към наказателното поле, където Коща и Диего Годин едновременно сякаш насочиха топката. И повторенията не показаха кой точно отбеляза. При радостта обаче уругваецът посочи своя съотборник. До края на полувремето "дюшекчиите" изпуснаха още две положения, а ъгловите удари на полувремето бяха 9:0 за Атлети.

В 56-ата минута Вийя изпусна повече от прекрасно положение. Ел Гуахе си спря топката на дузпата и необезпокояван стреля в аут. Две минути по-късно опитният стрелец беше сменен от Оливер Торес поради травма, която може да му попречи да играе за Испания следващата седмица. В 62-рата Габи Фернандес пусна дълго подаване към Коща, той овладя на гърди и реализира - 2:0.

В 71-вата "небесносините" вкараха при първия си удар. Нолито отбеляза с прекрасно прехвърлящо изпълнение. Две минути по-късно отново бившият играч на Барселона имаше шанс след лошо отбита топка, но не стреля точно. Галисците добиха самочувствие след гола. В 76-ата ново меле в наказателното поле на мадридчани приключи щастливо за Атлетико. В края на мача Габи се контузи и напусна принудително. Дебют за "лос колчонерос" направи Джошуа Гилавоги. В 90-ата и 92-рата Тибо Куртоа запази трите точки.

Атлетико продължава да пише история. Диего Коща пък вкара в пети пореден мач. Вече застигна най-доброто си голово постижения за един сезон в Ла Лига, а кръгът е едва осми. Предстои пауза в Примера и съсредоточаване в мачовете на националните отбори.

Снимки: "Марка"