Юве - Мунтари 3:2, Милан не издържа на напора на шампионите (видео + галерия)

Шампионът на Италия Ювентус победи Милан с 3:2 в голямото дерби на седмия кръг в Серия "А". За "бианконерите" се разписаха Андреа Пирло, Себастиан Джовинко и Джорджо Киелини, а за гостите на два пъти бе точен Съли Мунтари.

Наставникът на домакините Антонио Конте заложи на "своето" 3-5-2, като атаката на "зебрите" се водеше от Карлос Тевес и Фабио Куалярела. Масимилиано Алегри пък бе наредил играчите си в стандартното за Милан 4-3-1-2, като зад двете остриета Робиньо и Алесандро Матри действаше капитанът Рикардо Монтоливо. Антонио Ночерино пък бе предпочетен в полузащитата пред Андреа Поли.

"Росонерите" започнаха ударно. В 19-ата секунда на Мунтари се намери непокрит вляво от вратата на Джанлуиджи Буфон и бившият халф на Интер засече топката в близкия ъгъл, след като Ночерино я бе изстрелял неточно. Така след няма и 20 секунди гостите вече бяха напред в резултата. Голът на Мунтари, който дотук прави отличен сезон, със сигурност е сред най-бързите, вкарвани във вратата на Буфон.

В осмата минута дойде първата опасност пред рамката на Кристиан Абиати. От чиста позиция обаче Куалярела прати топката към Алпите. Последваха две бомби на Квадво Асамоа и Киелини, които обаче бяха отразени от Абиати.

Натискът на Старата госпожа намери своя резултат в 15-ата минута. От фаул пред наказателното поле Пирло матира Абиати. Стражът обаче носи голяма вина за изравнителното попадение, тъй като Професора стреля в центъра на вратата и топката бе напълно в обсега на бившия италиански национал. Последваха спокойни минути, преди в 25-ата Кристиан Сапата да тества класата на Буфон с далечен снаряд.

До финала на първата част не случи нищо кой знае какво и картите трябваше да се свалят до край след почивката. В 48-ата минута Филип Мексес от Дявола се размина с тежка санкция, след като бранителят удари в лицето Киелини във вратарското поле на своя отбор. Реферът Джанлука Роки обаче не се реши да отсъди дузпа в полза на Юве и да накаже виновника, с което ощети домакините. Скоро след това Робиньо бе близо до гол, но Джиджи Буфон отби удара му отляво.

В 61-ата минута Найджъл де Йонг пробва да промуши Буфон с отсечен шут с десния крак, но топката профуча покрай целта. Последва шеметна контра акция на шампионите, донесла 2-3 мелета пред Абиати и завършила с неточен изстрел на Асамоа. В 67-ата минута на терена за Юве се появи Джовинко, който замени Куалярела. Само 120 секунди по-късно Атомната мравка се отплати на своя треньор с гол. Джовинко елиминира двама от гостите и направи безпомощен Абиати - 2:1, с което докара почти до лудост Конте край тъчлинията.

Нещата за "росонерите" станаха още по-лоши в 74-ата минута, когато Мексес видя бърз втори жълт картон и остави тима си с 10 души. И за да се докаже, че едно зло не идва никога само, веднага след това Пирло от фаул нацели горната греда, а при добавката Киелини направи логичното 3:1 за "бианконерите".

Мачът уж се доиграваше, когато в 89-ата минута далечен удар на Мунтари хвана неподготвен Буфон, след което именитият вратар трябваше да бърка в мрежата - 3:2 и интересни финални четири минути. До изненадващо 3:3 обаче не се стигна и така трите точки заслужено отидоха на сметката на Юве. Шампионите продължават битката за титлата, като отново са на две точки от водача Рома. За Милан пък Скудетото вече е много далечна мечта. Миланският гранд е на цели 13 точки от върха.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 3:2