Луда, луда победа на Реал Мадрид, "белите" губеха в 90-ата минута (видео)

Отборът на Реал Мадрид пречупи с 3:2 Леванте в инфарктна драма от осмия кръг на Ла Лига, играна на "Сиутат де Валенсия". Тимът на Карло Анчелоти губеше в 90-ата минута, но попадения на Алваро Мората (90) и Кристиано Роналдо (94) донесоха на "лос меренгес" много сладка победа.

Рафаел Варан беше избран за партньор на Серхио Рамос в центъра на защитата. Иско се завърна в състава, след като остана на пейката срещу Копенхаген. Карим Бензема отново бе на върха на нападението, предпочетен пред младия Алваро Мората.

Първият опит беше направен от Баба Диавара в четвъртата минута. Нападателят на валенсианци се възползва от грешка на Лука Модрич и стреля от центъра - топката мина близо до напречната греда. В началните минути срещата беше равностойна и лишена от голови положения. През първия половин час гостите от "Сантиаго Бернабеу" не застрашиха вратата на Кейлър Навас.

В 29-ата Навас се намеси след удар от фаул на Кристиано Роналдо. В 34-ата Баба шутира силно близо до целта. Минута по-късно Анхел ди Мария центрира отдясно, Кристиано игра с глава, а топката се отби в ръката на Ектор Родас. Съдията Гонсалес Гонсалес подмина спорното положение за дузпа поради близката дистанция.

В 42-рата Модрич стреля с външен фалц, топката пак срещна ръка на защитник и реферът пак не свирна. Първото положение сякаш "миришеше" повече на дузпа. В 44-ата Диего Лопес направи лъвско спасяване след много мощен изстрел на Баба.

Втората част започна с много добри възможности пред вратата на Диего Лопес. В 47-ата Папакули Диоп стреля високо, но стражът изби в корнер. Минута по-късно отбраната и вратарят на столичани увиснаха и имаха късмет, че извисилият се Родас не стреля точно. В 53-ата бомбен нисък изстрел на Кристиано се отклони от близката греда. В 57-ата Чуметра пусна извеждащ пас към Баба, който с брилятно изпълнение от ждроб с вътрешен фалц матира Лопес. Останаха доста сериозни съмнения за засада. Едва четири минути по-късно резултатът беше изравнен. Груба грешка ва "синьо-червената" защита при корнер позволи на Рамос да вкара почти от голлинията с крак без топката да бъде отклонена след изпълнението на ъгловия удар.

В 64-ата отново андалуският защитник намери топката след корнер, но ударът му с глава се отби от Бензема, който беше в засада. В 70-ата резервата Марсело Виейра изпусна чудесна възможност, след като сам от осем метра прати кълбото над гредата. Тимът на Анчелоти заигра почти изцяло пред и в наказателното поле на домакините. Въпреки това отборът на Хоакин Капарос отбеляза късен гол в 86-ата минута. Резервата Набил Ел Зар овладя в наказателното поле, привидно се забави и беше блокиран от Рамос, но с майсторско завъртане и превъзходен шут прониза мрежата.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Обратът беше започнат от юношите на "белите" Хесе Родригес и Мората, появили се като резерви. Първият подаде на Варан, а вторият с премерен нисък удар от 15 метра изравни в 90-ата минута. Щурото втурване на Мадрид даде резултат в 94-ата минута при дадени четири добавено време. Кристиано Роналдо стреля диагонално, топката рикошира в защитник и влезе не и без помощта на гредата. Гостите изпаданаха в екстаз от победния гол, а Кристиано не се поколеба да захвърли фланелката.

Това е втора победа в добавеното време на Реал Мадрид този сезон след драмата срещу Елче отново на валенсианска земя. "Белите" временно скъсиха дистанцията до лидерите на две точки.

Снимки: Getty Images/Guliver