Манчестър Сити се върна към победите след обрат срещу Евертън (видео)

Манчестър Сити се завърна на победния път, след като обърна с 3:1 Евертън на "Етихад Стейдиъм". "Карамелите" излязоха напред в резултата след гол на Ромелу Лукаку в 16-ата минута. Алваро Негредо възстанови равенството мигновено (17'), а Серхио Агуеро направи обрата пълен в самия край на първата част. След почивката аржентинецът изпълни дузпа (70'), след което топката рикошира в гредата, а след това и в стража на гостите, като попадението бе записано като автогол на Тим Хауърд за крайното 3:1.

Джо Харт започна на вратата на "гражданите" въпреки сериозните грешки, които направи по време на двубоя от Шампионска лига срещу Байерн (Мюнхен). Капитанът Венсан Компани бе единственият от защитната четворка, който запази титулярното си място, като негови партньори бяха Джолиън Лескът, Пабло Сабалета и Александър Коларов. Джеймс Милнър, Давид Силва и Алваро Негредо също стартираха.

Привлеченият под наем от Манчестър Сити Гарет Бари нямаше право да играе за Евертън в този двубой, като вместо него започна Стивън Нейсмит.

Домакините стартираха по-активно, като в първите минути Хауърд спаси изстрел на Туре Яя, а малко след това Коларов изпълни опасно пряк свободен удар, след който топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Още при първата си опасна атака - в 16-ата минута, обаче гостите излязоха напред в резултата. Лукаку получи страхотно извеждащо подаване от Ягиелка, преодоля Лескът и с удар по диагонала матира Харт, който успя само леко да докосне топката. Още в следващата минута Манчестър Сити изравни. Туре Яя изработи попадението, след като задържа много добре топката пред наказателното поле на Евертън и с извеждащо подаване, при което топката премина между няколко бранители на "карамелите", изведе Негредо, който пусна топката покрай Хауърд - 1:1.

В 22-ата минута домакините бяха близо до пълен обрат, когато Джеймс Милнър центрира, топката се отклони от бранител на Евертън, след което срещна гредата. В 25-ата минута и Агуеро пропусна страхотна възможност да изведе Сити напред, но изстрелът му мина на сантиметри встрани.

След няколко пропуска Серхио Агуеро все пак се разписа в самия край на първото полувреме. Давид Силва изведе аржентинеца отдясно и с плътен изстрел по диагонала Кун направи 2:1.

Неприятната новина за домакините през тази първа част бе поредната травма на капитана Венсан Компaни, който напусна принудително терена в 34-ата минута, заменен от Матия Настасич.

В 69-ата минута Сабалета нахлу с наказателното поле, Коулман го побутна леко с лявата си ръка, аржентинецът падна, а главният рефер Джон Мос посочи бялата точка. Агуеро изпълни, топката рикошира в гредата, а след това и в стража на гостите, като попадението бе записано като автогол на Тим Хауърд за крайното 3:1.

С успеха Манчестър Сити излезе на второ място във временното класиране с 13 точки. Евертън е пети с точка по-малко.