Тийнейджър блести за ПСВ в Одеса (видео)

ПСВ Айндховен взе първа победа в Лига Европа, след като победи с 2:0 като гост украинския Черноморец в Одеса в среща от група В. Попаденията за холандския тим, който отстъпи пред българския шампион Лудогорец в първия си мач, отбелязаха 19-годишният Мемфис Депай (13) и Флориан Джозефсон (88).
Така Черноморец слезе от върха в класирането, начело на което еднолично вече е тимът на Лудогорец с шест точки. ПСВ и украинския тим делят второто място с по 3. Динамо (Загреб) е на дъното без актив.

Първото попадение за ПСВ беше особено атрактивно. Тийнейджърът Депай получи топката в лявото крило, проби към вратата и с нетипично за възрастта си самочувствие я заби в мощно в горния ъгъл на вратата. Домакините поставиха на изпитание отбраната на ПСВ през второто полувреме, но всичко съвърши две минути преди края, когато Джозефсон оформи крайния резултат.