Вратарска грешка уби евромечтите на Ивелин Попов и Кубан (видео)

Кубан отстъпи на Валенсия с 0:2 във втория си мач от група "А" на Лига Европа. Със същия резултат руският тим загуби и гостуването си на Санкт Гален преди две седмици, и е на дъното в класирането без спечелена точка и без отбелязан гол. Капитанът на българския национален тим Ивелин Попов игра цял мач за Кубан и беше най-добре представилият се футболист на отбора от Краснодар, но усилията му не срещнаха почти никаква подкрепа.

Головете за Валенсия вкараха резервата Пако Алкасер и Софиан Фегули след почивката. С основна вина за загубата на домакините е вратарят Александър Беленов, който сгреши фатално при първото попадение в 73-ата минута.

Наставникът на Кубан Доринел Мунтяну остави на резервната скамейка сънародника си Георги Букур и Ибрахима Балде, като заложи в предни позиции на Ивелин Попов и Джибрил Сисе. Новото попълнение Гонсало Буено и Арсен Хубулов започнаха по двата фланга на атаката, а в средата на терена Артьом Фидлер замени наказания Шарл Каборе.

Гостите от Испания пристигнаха без част от звездите си, начело с контузения Елдер Пощига, както и Евер Банега и Жонас Гонсалвеш, които получиха почивка от старши треньора Мирослав Джукич. Адил Рами пък изтърпяваше наказание след червения картон срещу Суонзи. В атака стартираха Пабло Пиати и Серхио Каналес, а по крилата действаха Софиан Фегули и Хуан Бернат.

Първото полувреме беше доста разочароващо. Футболистите на Валенсия владееха топката по-продължително, но не бързаха да изострят събитията пред вратата на Александър Беленов. Кубан разчиташе на контраатаки, но Попов и Сисе в дълги периоди оставаха изолирани. Комбинация между двамата в 17-ата минута завърши с удар в аут на французина. После Валенсия можеше да поведе след центриране от корнер и рикошет, но Беленов спаси. В 37-ата минута Фидлер се промъкна между двама защитници и когато се очакваше да стреля, по комичен начин не уцели топката. Последната по-интересна ситуация преди почивката беше един удар с глава на Сисе, минал покрай вратата.

В началото на втората част Ивелин Попов пусна хитър пас към Буено, но той се забави и беше блокиран от Антонио Бараган. В 52-ата минута отново българинът създаде напрежение пред вратата на Висенте Гуаита. Той центрира към непокрития Лоренцо Мелгарехо и сантиметри не стигнаха на парагваеца да открие резултата. Валенсия отвърна с опасен шут на Даниел Парехо, отразен от Беленов.

В 67-ата минута подаване с пета на Ивелин Попов създаде суматоха в наказателното поле на гостите, но Сисе не можа да нанесе точен удар. Малко по-късно Валенсия поведе след невероятна грешка на Беленов. Стражът на Кубан излезе, за да пресече дълъг пас към Алкасер, но се подхлъзна и младият нападател на гостите отбеляза на празна врата.

След гола руснаците бяха твърде обезверени и Валенсия контролираше мача. Мунтяну смени Сисе с Ибрахима Балде, но секунди след това Фегули сложи точка на спора с второ попадение. По ирония на съдбата именно Балде се оказа на най-неподходящото място и след удара на Фегули от фаул топката леко се отклони от тялото на сенегалеца, преди да се оплете в мрежата.

В класирането Валенсия вече има 3 точки, колкото е и активът на Суонзи и Санкт Гален преди мача помежду им в Уелс.

КУБАН - ВАЛЕНСИЯ 0:2 (0:0)