Тотнъм премина лесно през закъсалия Анжи и продължава да лети в Лига Европа (видео)

Тотнъм победи с 2:0 Анжи на стадион "Сатурн" и записа втори пореден успех в Група K в Лига Европа. Джърмейн Дефоу (36') и Насер Шадли (40') донесоха трите точки на лондончани още през първата част, а закъсалият тим на Анжи отново остана далеч от победата.

Мениджърът на Тотнъм Андре Вилаш-Боаш бе направил цели осем промени в своя стартов състав в сравнение с тези, които започнаха в дербито с Челси през миналия уикенд. Единствено Юго Лорис, Кайл Уокър и Муса Дембеле запазиха своите места, докато шанс за изява получиха Влад Кирикеш, Юнес Кабул, Езекиел Фрайърс, Сандро, Ерик Ламела, Люис Холтби, Насер Шадли и Джърмейн Дефоу.

Голямата звезда на Анжи Ласина Траоре остана на резервната скамейка за началото, а атаката на домакините бе водена от Исламнур Абдулавов. Привлеченият под наем от Манчестър Абдул Разак стартира като титуляр в халфовата линия на Анжи.

В 32-ата минута Холбти отправи много техничен фалцов удар към вратата на Анжи, но Евгений Помазан спаси. Само две минути след това Тотнъм материализира по-добрата си игра с гол. Холтби намери Дефоу в наказателното поле, а английският национал простреля отблизо Помазан за 0:1. Само шест минути след това Насер Шадли покачи на 0:2, след като получи от Кайл Уокър в близост до точката за изпълнение на дузпа и с удар по земя порази за втори път вратата на домакините.

За началото на втората част в игра за Анжи се появи Траоре, който раздвижи нападението. В 57-ата минута именно котдивоареца изведе Ешченко по левия фланг. Последният пробва удар от малък ъгъл, но Лорис спаси.

В следващите минути последваха две нови намеси на стража на "шпорите", който парира удари на Соломатин. Като цяло през големи периоди от второто полувреме Тотнъм остави инициативата на своя съперник, но все пак гостите съхраниха аванса си и заслужено се поздравиха с втора поредна победа в Лига Европа.

СЪСТАВИТЕ И РАЗВОЯТ НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!