Серина се потруди срещу Кириленко

Поставената на първо място в схемата Серина Уилямс спаси три разигравания за първия сет и успя да се наложи със 7:5, 7:5 над рускинята Мария Кириленко, с което се класира на четвъртфинал от турнира по тенис в Китай. Това беше победа номер 70 за годината за американката, която е и с баланс от 8:0 успеха срещу своята съперничка. Кириленко, която не е поставена в основната схема на турнира, затрудни максимално Уилямс и победата не беше далеч за рускинята. Тя спечели подаването на американката за 5:4 гейма в първия сет, но по-опитната тенисистка се справи блестящо с последвалите три разигравания за крайна победа и поведе в резултата. Кириленко проби сервиса на Уилямс и за 3:2 във втория сет, преди да излезе от форма и да остави победата за американката.

В друг мач от деня в Китай, Йелена Янкович от Сърбия се справи по блестящ начин със съпротивата на испанката Карла Суарес Наваро и се наложи с категоричното 6:0, 6:0.