ПСЖ натупа набързо Бенфика

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 3:0 Бенфика във втория си мач от Група "C" на Шампионската лига. Парижани си свършиха работата още през първото полувреме, когато до 30-ата минута паднаха и трите гола. Два бяха дело на Златан Ибрахимович, а един добави Маркиньос.

Резултатът бе открит още в петата минута, когато Грегори ван дер Вийл проби в наказателното поле и центрира по земя към Ибрахимович, който бе оставен непокрит и без проблеми откри. В 25-ата минута резултатът набъбна на 2:0 в полза на парижани. Ибра подаде технично с пета към нахлуващия в наказателното поле Марко Верати, който парти топката към вратата, където тя бе отбита от защитата. Последва кратко разбъркване, в което Маркиньос успя да прокара топката в мрежата от непосредствена близост. Пет минути по-късно падна нов гол във вратата на португалците. След корнер на Тиаго Мота Златан вкара с глава второто си попадение за деня. Така Ибра си направи предсрочно подарък за рождения си ден, който е утре.

През второто полувреме ПСЖ намали значително оборотите и реши да пести сили. Това даде шанс на Бенфика да пробва да се върне в мача, но опитите на португалците бяха повече от плахи и почти не създадоха проблеми за вратаря Салваторе Сиригу.

Така ПСЖ зае еднолично първото място в групата си с шест точки от два мача и очевидно няма да има особени проблеми да се класира за елиминациите. Бенфика пък остава с три точки и ще се бори с Олимпиакос и Андерлехт за второто място, даващо право на участие в следващата фаза.

Пари Сен Жермен - Бенфика 3:0
1:0 Ибрахимович (5)
2:0 Маркиньос (25)
3:0 Ибрахимович (30)