Байерн отчая Манчестър Сити с шампионска класа (видео)

Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) победи безапелационно Манчестър Сити с 3:1 на "Етихад Стейдиъм" в двубой от втория кръг на надпреварата в Група D на Шампионската лига. Франк Рибери (7'), Томас Мюлер (56') и Ариен Робен (60') донесоха заслужения успех на водения от Джосеп Гуардиола тим, който показа изключителна класа. Алваро Негредо вкара почетното попадение за домакините десет минути преди края. Гостите завършиха този двубой и с човек по-малко, след като Джером Боатенг получи директен червен картон в 86-ата минута.

Майка Ричардс се завърна в титулярния състав на "гражданите" за първи път от началото на сезона, а Серхио Агуеро и Един Джеко започнаха в атака за домакините, подпомагани от Хесус Навас и Самир Насри. За сметка на това Давид Силва, който се възстанови от контузия в бедрото, бе на резервната скамейка за началото.

Любопитното е, че Джосеп Гуардиола излезе във формация, в която не присъстваше чист централен нападател. С тази роля се нагърби Томас Мюлер. Марио Манджукич и Марио Гьотце останаха на резервната скамейка.

Франк Рибери даде преднина на Байерн още в седмата минута, когато получи от Рафиня и с удар от над 25 метра изненада Джо Харт, който се намеси много неубедително, не успявайки да избие топката, която бе изпратена до близката му греда.

Попадението респектира "гражданите", които в следващите минути се прибраха в своята половина и оставиха инициативата изцяло на Байерн. Играчите на Гуардиола владееха в пъти повече топката и не оставяха почти никакви възможности на своя съперник да контраатакува. В 31-ата минута Робен проби отдясно и центрира успоредно на голлинията, но Мюлер не успя да засече. Минута по-късно Алаба, който бе в засада, немаркирана от страничния рефер, нахлу по другия фланг, но този път Харт изби, а след рикошет в бранител успя и да улови.

Манчестър Сити започна по-активно втората част, но в 53-ата минута Робен бе много близо до това да отбележи втори гол за Байерн, но изстрелът на холандеца мина на сантиметри встрани от вратата.

В 56-ата минута Сити обаче не успя да избегне втория гол. Данте намери с перфектно извеждащо подаване Томас Мюлер, Клиши остави сам германския национал, претендирайки за засада, каквато нямаше. Мюлер овладя по перфектен начин и хладнокръвно премина покрай Харт за 0:2. В 60-ата минута Робен направи преднината на Байерн класическа. Тони Кроос отне една топка в центъра на терена и продължи към холандеца, който напредна бързо и с по-слабия си десен крак матира Харт, който отново не се намеси добре, за трети път. Малко след това вратарят на Сити предотврати сигурен нов гол в своята врата, избивайки силен удар на Кроос. В 76-ата минута и гредата спаси домакините след изстрел на Мюлер.

Десет минути преди края Алваро Негредо все пак отбеляза почетното попадение за домакините, след като получи от Давид Силва, преодоля противников бранител и с хубав изстрел прати топката във вратата на Нойер.

В 86-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Боатенг получи директен червен картон за нарушение срещу Туре Яя на границата на наказателното поле. От последвалия пряк свободен удар топката срещна гредата след изстрел на Давид Силва.

Байерн остава на върха във временното класиране на Група D с шест точки след два мача. Манчестър Сити е втори с актив от три точки - колкото има и ЦСКА (Москва), който по-рано днес победи Виктория (Пилзен).