Перфектен дебют за новия в Локо (Пд)

Локомотив (Пловдив) победи третодивизионния Спартак (Пловдив) с 2:1 в контрола, която се игра в две части по 40 минути на помощния терен на Лаута. Капитанът Александър Тунчев и новото попълнение Аймен Белаид отбелязаха попаденията за черно-белите, а за гостите точен бе Светослав Читаков. Двубоят бе дебютен за Белаид, който през първото полувреме игра като ляв бек, а през второто – като централен защитник.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута на мача. Тодор Тимонов центрира от корнер, а Асен Георгиев на далечна греда пусна пас към Тунчев, който от метър пред голлинията засече с крак за 1:0. В 72-ата минута Аймен Белаид покачи на 2:0, след като посрещна една избита от защитата на спартаклии топка и с левия крак от 10-ина метра я прати в мрежата.

Три минути по-късно Светослав Читаков изненада вратаря на Локомотив Божидар Стойчев с изстрел отдалеч, при който топката тупна коварно пред него и мина между краката му за крайното 2:1.

През първите 40 минути Локо (Пд) игра в състав: Кирил Акалски, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Александър Тунчев (кап), Аймен Белаид, Костас Казнаферис, Стелиос Илиадис, Крис Гади, Дани Кики, Георги Стефанов и Тодор Тимонов;

След почивката за черно-белите играха: Божидар Стойчев, Руслан Куанг (68-Валери Георгиев), Костадин Марков, Аймен Белаид, Станко Йовчев, Стелиос Илиадис, Флавио Паулино, Александър Якимов, Станислав Маламов, Тодор Тимонов (кап) и Андрей Атанасов.

Снимка: lokomotivpd.com